Testler Sağlık Egitim Adalet e-Ticaret Tarım Yönetim
ilt
uye
Google PageRank Checker
 OKUYALIM
Putin Gambiti
Explain Why of Debris on Gobeklitepe
BDE_Fatih_Projesi
İTÜ Sunum-1
İTÜ Sunum-2
Tarım Alanlarında Yenilenebilir Enerji
Ar-Ge Edimleri, Türkiye için Öneriler
New and Sound Way of Making Physics-1
New and Sound Way of Making Physics-2
DUNYAYI_YONETEN_GUC_I
DUNYAYI_YONETEN_GUC_II
DUNYAYI_YONETEN_GUC_III
DUNYAYI_YONETEN_GUC_IV
DUNYAYI_YONETEN_GUC_V
A_Prologue_to_Re_2_naissance
Tebabet-Bilişim İşbirliği
Ağır Bir Soruya Yanıt Denemesi (pdf)
Ağır Bir Soruya Yanıt Denemesi
Yöneticilere Öneriler
Science vs. Intelligent Design
On Understanding Nature and Quran
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
.....
Akademik yaşamın 2 ayağı öğretim ve araştırma, 2.'sinin 2 ayağı ise yayın ve patenttir. Buna rağmen sürüp giden yayın önemlidir ya da önemsizdir tarışmaları bir yana bulunan her şey yayınlanamaz. Örneğin askeri sırdır, örneğin yerzüzünde yaşamın işleyişine ilişkin yeryüzü ölçekli sırdır. Yayınlanması durumunda ya yayın hasır- altı edilir, ya okuyan bir şey anlamaz. Ya da büyük hata olur.
Gerçekte en önemli sırlar kozmik olarak sınıflandırılırlar ve en büyük gerçek sırlar da kozmik niteliklidirler. İnsanın uyanmaması, ya da içerisinde bulunduğu yarı-karanlık mağarada kendisinden beklenen kişilik sınavını tamamlaması istenmektedir. Kuran bir dizi kozmik sırrı açıklar ama bir dizi inanılmaz öykü içerisinde ve hissettirmeden açıklar.

indeks
Kozmik sırlar gerçekten vardırlar, açıklanmazlar. Bu sırları bilenler de vardırlar, açıklamazlar. Ya da eğer açıklar iseler gizleyerek, allegoriye dönüştürerek açıklarlar. Apaçık ta açıklasalar insanın yaradılıştan gelen birincil özellikleri "Kadrini bizmezlere göstermezler gevheri." sözünün nedenini ortaya koyar. İnsan önceden belirlenmiş bir sürece mahkumdur ve umarım "Ölmeden önce ölür kişi" sözü gereği ölmeden ölebildiği gibi, ölmeden uyanır da. Ben bu değirmene çok su taşıdım.
Daha önce de söz ettiğim gibi benim gençlik rüyalarım maddenin sırrının çözülmesi ve bunun ardından elde edilecek müthiş enerji yardımı ile yepyeni bir mutluluk dünyası bir utopya kurulması idi. İçerisinde bulunduğu yokluk ve yoksulluğun insanları kötü ettiği düşüncesinde idim. Zamanla Steinbeck dediği kötülük de iyilik de önemli ölçüde genetikle gelirler gerçeğini gördüğüm gibi, insanın bir kader çizgisi ve bu bağlamda bir de bu çizgiyi "ÇİZEN" olduğunu algıladım. Çizgiyi çizenin gerçekte doğanın temel özelliklerinibize aktarmış olduğunu da saptadım. Bu durum tabloda orta sıra-3, sağ sıra-3 ve 5 konumlu yayınlarda aktarıldılar. Belki bir nebze daha ötesine de gidilebilirdi ama bilimdealınan yol kişiliklerin olgunlaşmasında alınamamıştı ve yapılabilir bile olsalar yapılması düşlenenlerin gereği yoktu.
Bir başka giz bilimin zamanla bilinemezler kategorisine ittiği kadim spekülatif düşünceler idi. Şanslı bir devirde yaşadım, Göbeklitepe keşfedilmişti ve tesadüf gerek din kaynaklı gerekse ezoterik kaynaklı bir dizibilgiye sahiptim ve biraz çaba ile bir sentez oluşturmak da zor olmadı. Bu sentezi oluşturmaktan daha güç olan bunu açıklamak ve yaymak oldu. Bu nedenle 3 bölüm olması düşünülen "Dünyayı Yöneten Güç" yazı dizisi 5'e çıktı ama esas sonuca bağlamak için yazılması gereken 6. bölüm yazılmadı. Keza "Ağır Bir Soruya Yanıt Denemesi'nin yalnızca 1. bölümü yayınlandı ve 2. ve 3. bölümler yazılmış olmalarına rağmen yayınlanmadılar.
Sinanoğlu.net'e bakılırsa sn. Sinanoğlu "Ekmek elden-su gölden yaşamaya alışmış olanlar unutmasınlar ki el ekmeği de elden alır, suyu da kurutur." demiş. Ben de aynı kanıdayım ama bizim millet "O güne kadar bildiğim gibi yaşamayı sürdürürüm." diyor, güçlüye ise söz anlatılamıyor. Dişi kedinin üzerine çıkmış erkek kedi gibi illa da ben bu işi yapacağım demekte. Bu durum değişene değin sanırım ben de yalnızca gözlemci olaya mahkumum.
Durum ben uyurken değişirse lütfen bildirile, durumun değişmesini bencileyin isteyenler var iseler onlar da bir betik gönderler.
KONU İLE İLGİLENENLER BİZE, AŞAĞIDAKİ ADRESİMİZE, E-MAIL GÖNDEREBİLİRLER, YARDIMICI OLMA OLANAKLARIMIZ MEVCUTTUR.
ZİYARETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ; YARARLI OLDUĞUMUZU UMUYORUZ.
BİZE isoger1@hotmail.com HER ZAMAN YAZABİLİRİNİZ.
...
© 2015 , İsmail GERMAN. HER HAKKI SAKLIDIR
PLEASE PREFER GIVING LINK IF THAT SUFFICES

İLİNTİLİ KAYNAKLAR
Yayın (İng)
Akademik Yayın (İng.)
Akademik Yayının Geleceği (İng.)
Öğretim ve Araştırma (Alm.)
Akademik Yayın
A. Yazı Özellikleri
Akademik Yazı
Bilimsel Yayın Nedir
Türkiye ve Yayın
Üniversite ve Yayın
Etik
Temel Tıp Bilgileri
Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele
Bilgi Sistemleri Gn. Md.

Online Reference
Dictionary, Encyclopedia & more
Word:
Look in: Dictionary & thesaurus
Medical Dictionary
Legal Dictionary
Financial Dictionary
Acronyms
Idioms
Encyclopedia
Wikipedia
Periodicals
Literature
Other languages:
by: